Täna istutati Tartu laululavale Johann Voldemar Jannseni auks Jannseni tamm

 Tartu laululava territoorium sai täna ühe väärika puu võrra rikkamaks. Mõnikümmend inimest kogunesid kell 9 hommikul Tartu laululavale, et istutada üks võimas tammepuu Johann Voldemar Jannseni auks. Just täna tähistatakse tema 200. sünniaastapäeva.

16.mail 200 aastat tagasi sündis ajakirjanik ja kirjanik J.V.Jannsen. Eesti kultuurilukku on Jannsen läinud pideva eesti ajakirjanduse rajajana, eesti rahvusliku liikumise keskse tegelasena. Kõigi oma ettevõtmistega virgutas ta eestlaste rahvustunnet ja kultuuritarvet ning pani aluse elujõulistele kultuuriinstitutsioonidele.

Johann Voldemar Jannsen töötas aastatel 1864-1880 ajalehe „Eesti Postimees“ ja selle lisalehtede väljaandja ja toimetajana. Temast sai esimene kutseline ajakirjanik Eestis. Tema algatusel asutati 1865 Tartus laulu-ja mänguselts „Vanemuine“, mida ta juhtis kuni 1879 aastani. Jannsen korraldas ka esimese (1869) ja teise (1879) üldlaulupeo.

Täna, 16.mail tähistatakse Tartus J.V.Jannseni 200 sünniaastapäeva erinevate sündmustega.
Väga olulisel kohal ürituste reas oli kell 9 hommikul Tartu laululavale ehk väga sümboolsele asukohale Jannseni tamme isutatamine. Tervitussõnad väärika puu istutamise eel ütles Vanemuise Seltsi liige Valter Haamer. „Täna siin istutame selle tammepuu Johann Voldemar Jannseni auks, kelle elutöö tulemusena toimus ka esimene üldlaulupidu, mis kuu aja pärast saab 150 aastaseks ja on elanud juba 27. üldlaulupeoni“ sõnas Haamer avasõnades. „Neid tegevusi, mis elavad oma elu edasi ei ole ju väga palju. Jannsen andis laulupidudele niisuguse suuna ja hoo ning need laulupeod elavad tänaseni“ jätkas Vanemuise Seltsi liige Valter Haamer.

Tartu 150.juubelilaulupeo peakontsert toimub 22.juunil algusega kell 18 Tartu laululaval. Piletid on müügil Piletilevis ning kontserdi päeval kohapeal.


Eelmine
Ivo Linna 70 juubelikontserdi piletid kuni 12.maini soodushinnaga
Järgmine
SA Tartu Sport ja SA Tähtvere Puhkepark liituvad ja asutatakse Tartu linna poolt hallatav allasutus

Vastused puuduvad

Email again: